Yarışmaya herhangi bir üniversitenin bölüm ve sınıf ayrımı olmaksızın ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarından herhangi birine kayıtlı öğrenciler ya da bu üniversitelerin birinden 1 Ocak 2016 sonrası mezun olmuş kişiler başvurabilir. (Öğrenci belgesi ya da mezuniyet belgesi gerekmektedir).
Yarışmaya birey ya da ekip olarak başvuru yapılabilir. Ancak, ekip halinde başvurular tavsiye edilmektedir. Proje ekipleri en fazla 4 kişiden oluşmalıdır.
1 Ocak 2016’dan önce mezun olmuş kişiler doğrudan proje ekibinde yer alamaz, proje ekibine danışman olarak destek verebilir.
Bir birey ya da proje ekibi en fazla bir proje fikri ile yarışmaya katılabilir.